Király 18 év után védett otthon, 11-est hárított

Szombathely - A legnagyobb riválisa is megverte a Halit.

Jó négyszázan gyűltek össze a Rohonci úton az első 2015-ös hazai stadionbeli felkészülési mérkőzésre. A Haliban az idősebbik belga Wils-fivér kezdett a jobb-belső hátvéd posztján, míg Radó ezúttal hátravontabban játszott, Gosztonyi volt a jobb futó, Martínez a bal, az ütő-verő poszton Iszlai mellett Thomas Wils szerepelt. A 4. percben veszélyeztettek először a hazaiak, amikor Gosztonyi szögletét S. Wils fejelte nem sokkal mellé. Jött nemsokára a válasz, de Babati tekerését biztosan fogta Király – aki 18 év után védett újra a Rohonci úton. A 19. percben ismét válogatott kapusnak volt dolga: Daru 13 méteres fejesét hárította. A Halinál volt többet a labda, de az utolsó passzokba hiba csúszott, a beadások pedig (Bosnjak járt ebben az élen) elakadtak az első vagy a második Zete-védőben. A 39. percben Jagodics állt be Babati elé, kigurult a labda az alapvonalon kívülre, a játékvezető pedig sokak megrökönyödésére a büntetőpontra mutatott. A sértett végezte el a 11-est, de a bal sarokba tartó labdát Király kiütötte. Ez volt a negyedik kapura tartó egerszegi kísérlet, míg a hazaiaknak egy sem volt – ez a szomorú mérleg az első félidő után – jelentette a haladasfc.nyugat.hu  Fordulás után sort cserélt a Haladás. Az 51. perc hozta meg az első nagy Hali-helyzetet: Schimmer adott be az alapvonalról, Tihanyi jól fejelte meg a labdát, de Szappanos a levegőben úszva szögletre tisztázott. Az 58. percben megszerezte a vezetést a ZTE: Horváth Roland elől Czingráber éppen középre fejelte le a labdát, Szegleti pedig 21 méterről kilőtte a jobb alsót, 0–1. Másfél perc múlva Németh Márió a hosszú sarokra rúgta a szögletet, ezt összeszedték a vendégek, majd egy felpassz után Horváth Roland 14 méterről a jobb felsőbe lőtt, 0–2. A 69. percben Németh Márió remek ütemű átadása Tihanyit találta meg, aki a kapus és a hosszú sarok mellett is elgurította a labdát. A 78. percben ismét Németh talált remekül, ezúttal Popin elé, aki 11 méterről a bal alsóba lőtt, 1–2. A középkezdést Szöllősinek gurították le, aki 53 méterről emelt Gyürü kapujába, 1–3. A kapusunk a 11-es ponton állt, onnan futott vissza, de nem érte el. Nem megy a felkészülés során: 1–3, 0–7, 0–0, 0–1 és 1–3 az eredménysor, azaz van még min csiszolnia Mészöly Gézának. A Puskás Akadémia a múlt héten egy hatost gurított az egerszegieknek…  Szombathelyi Swietelsky-Haladás–Zalaegerszeg 1–3 (0–0)Haladás (I. félidő): Király – Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – Iszlai, T. Wils – Gosztonyi, Radó, Martínez – Török.Haladás (II. félidő): Gyürü – Schimmer, Czingráber, Devecseri, Jánvári – Batarelo, Nagy P. – Gaál, Németh M., Tihanyi (Medgyes, 86.) – Popin.ZTE: Kovács D. (Szappanos, 46.) – Simonfalvi (Pajor, 87.), Króner (Tóth B., 87.), Fodor, Bedi (Bíró, 86.) – Nagy T. (Horváth P., 82.), Szakály (Murai, 66.) – Koller (Szöllősi, 54.), Babati (Szegleti, 57.), Városi (Horváth R., 46.) – Daru (Bailo, 46.).G.: Szegleti (58., 0–1), Horváth R. (60., 0–2), Popin (78., 1-2), Szöllősi (78., 1-3) A magyar-románra sem kell a szurkolói kártya